U što je Centar 112 utrošio 100 milijuna državnih eura?
I ove godine Državna uprava za zaštitu i spašavanje iz državnog će proračuna dobiti oko 200 milijuna kuna, iznos na kojem bi pozavidjeli i mnogi gradski proračuni. Naime, prošlogodišnji proračun iznosio je 193 milijuna kuna, pa se može očekivati da će i ovogodišnji biti jednako izdašan. No, zamjenik ravnatelja DUZS-a Damir Trut izjavio je ovih dana, kako će efikasan sustav zaštite i spašavanja Hrvatska imati tek za tri godine.
NOVSKA:Sletjeli s kolnika, prevrtali se, zaustavio ih betonski zid
NOVSKA - Slijetanje u kanal, prevrtanje i udarac u betonski zid kanala - sve se to dogodilo nakon što je na 122. kilometru autoceste Bregana-Lipovac kontrolu nad VW Lupom švicarskih oznaka izgubila 26-godišnja Makedonka.
Automobil je od siline udarca smrskan tako da su olupinu, kako bi unesrećeni mogli biti izvučeni, morali razrezivati vatrogasci DVD-a Novska.
Jedanaest ljudi poginulo je danas u padu makedonskog vojnog helikoptera u blizini Skoplja, objavili su makedonski mediji.Helikopter Mi-17 ruske proizvodnje srušio se iz zasad nepoznatih razloga desetak kilometara južno od makedonskog glavnog grada. Poginuli su pilot i svih desetero vojnika u letjelici.Prema izvješćima lokalnih medija, vojnici su se vraćali iz BiH, gdje su sudjelovali u mirovnoj misiji EUFOR-a.Vatrogasne ekipe su angažirane na gašenju požara.
Vozni park Dobrovoljnog vatrogasnog društva "Žrnovnica" postao je bogatiji za šumsko vozilo mercedes unimog 1000. Polovno vozilo u vrlo je dobrom stanju, uvezeno je iz Švicarske gdje ga je do sada koristilo lokalno vatrogasno društvo, a prešao je 28 tisuća kilometara. Kapacitet rezervoara vode mu je 2000 litara.
KARLOVAC - Karlovački vatrogasci, policija i djelatnici Veterinarske stanice Turanj, spasili su u petak poslijepodne konja koji je kod Konjičkog kluba Karlovac upao u rijeku Koranu.
Vrgorac: Vatrogasci izvlačili mladića iz smrskanog vozila
VRGORAC - S sudaru kamiona i kombija, koji se dogodio u mjestu Dubrava na imotskom području, teško je ozlijeđen 25-godišnji vozač kombija koji je ostao prikliješten u smrskanom vozilu te su ga izvlačili vatrogasci.
Mladić je istrčao iz auta, uzeo protupožarni aparat i počeo gasiti vatru. Nakon nekoliko minuta požar su u potpunosti ugasili vatrogasci osječke vatrogasne postrojbe.
IMOTSKI - U požaru koji je izbio u petak oko 19,30 sati na obiteljskoj kući u Svibu kod Aržana, na imotskom području, ozlijeđena je jedna osoba koja je prebačena u splitsku bolnicu.
U trenutku izbijanja požara u kući se nalazila jedna osoba, a nju je iz požara izvukao susjed.
10. siječnja - U požaru koji je buknuo na gospodarskom objektu za uzgoj pilića u mjestu Trnjani pokraj Slavonskoga Broda u potpunosti je izgorjelo krovište zgrade, a uginulo je i 1500 jednodnevnih pilića. Požar su lokalizirali i ugasili djelatnici Javne vatrogasne postrojbe Slavonski Brod.
Rasplet kornatske tragedije u rukama sudskih vještaka
Šibenski županijski istražni sudac Branko Ivić u je Zagrebu predao spis o kornatskoj tragediji timu vještaka koji ga u roku od četiri mjeseca mora proanalizirati i o svemu izreći svoje mišljenje.
Nakon što u roku od četiri mjeseca prouče spis te utvrde kako je 30. kolovoza na otoku Kornatu izbio požar tim vještaka odlučit će Županijskom državnom odvjetništvu koje će potom odlučiti hoće li podići optužnice ili možda odustati
Predsjedništvo zagorskog VZ-a imenovalo privremenog zapovjednika
KRAPINA - Predsjedništvo Vatrogasne zajednice Krapinsko-zagorske županije prihvatilo je ostavku dosadašnjeg zapovjednika Marijana Lovrenčića, koju je ovaj podnio u prosincu iz osobnih razloga.
Dužnost zapovjednika privremeno će obavljati dosadašnji zamjenik Dražen Sinković, inače zapovjednik Zagorske javne vatrogasne postrojbe.