Prijava
Korisnik

Lozinka



Niste korisnik?
Klikni ovdje za registraciju.

Zaboravili ste lozinku?
ZatraĹľite novu Ovdje.
Posljednji ÄŚlanci
Dan drĹľavnosti
VISOKOTLA?NI MODUL P...
In.mem. Dragutin Sti...
KUP DVD ZAPREŠI?
1. KUP DVD GRANEŠINA
PRAVILA PORTALA
Dobro dosli
ISTRA: Za istarska vatrogasna vozila 'zamračeno' četiri puta više nego za Rončevićeve kamione!
USTROJ I FINANCIJEDamir Radnić, županijski vijećnik ISDF-a u prošlom skupštinskom sazivu, uputio je saborskom zastupniku SDP-a Nenadu Staziću otvoreno pismo, kojim ga poziva da potakne istragu o nabavi vatrogasnih vozila za potrebe istarskih vatrogasaca, kojom je, prema Radnićevim saznanjima, proračun istarske lokalne samouprave oštećen za 40 milijuna kuna...

Pismo donosimo u nastavku:

Poštovani saborski zastupniče Stazić!

Čestitam vam na upornosti za istjerivanjem „pravice", odnosno na tome što ste „Aferu MORH-ovih kamiona" istjerali do kaznene prijave USKOK-a. Bez ikakve vlastite želje da bih osobno prejudicirao bilo čiju krivnju kao i moguće pravosudne odluke jer će tu krivnju ili ne procijeniti pravosuđe, ma kakvo god nam ono bilo, a ne politika ili mediji! No upravo zbog vaše iskazane upornosti ja vas sada molim za pomoć. Ovaj put javno!

Obzirom da nitko iz vašeg kluba zastupnika SDP-a (kao niti ostalih klubova zastupnika u Saboru), pa tako niti vi, do danas uopće niste reagirali na moje mailove, upućene vam još unatrag tri godine, u kojima sam vam pokušao objasniti što se je paralelno sa „tim poslovima oko MORH-ovih Iveco kamiona" u Zagrebu, odigravalo u Istri oko „poslova s našim Iveco vatrogasnim kamionima".

O svemu tome sam ponovo obavijestio, prošle godine prije parlamentarnih izbora i predsjednika vaše stranke, gosp. Milanovića, nadajući se njegovoj reakciji i mogućem sankcioniranju prvog istarskog SDP-ovca Dina Kozlevca, kao jednog od trojice suodgovornih za štetu nanesenu proračunima Istarske županije te istarskih gradova, koji danas u različitim omjerima plaćaju tu ogromnu, nanesenu nam štetu!

No ni tada, kao ni danas ništa se nije događalo niti u Zagrebu, a niti u Istri, po pitanju naših Iveco vatrogasnih kamiona, dok je Dino Kozlevac u međuvremenu čak postao „uvaženi i časni" saborski zastupnik!? Kakve li ironije!

Na razini države, prilikom nabavke MORH-ovih kamiona, po meni dostupnim materijalima, a najviše po vašim izjavama zatupniče Stazić, nastupila je šteta za državu od otprilike 10 milijuna kuna!

S druge strane, po meni dostupnim podacima, u vrlo sličnom istarskom poslu, prilikom nabavke specijalnih istarskih vatrogasnih kamiona nastupila je šteta po proračune regionalne i lokalnih uprava Istarske županije od otprilike 40 milijuna kuna, što je i za našu bogatu Istru previše!

Zbog javnosti, ukratko sa par rečenica slijedi tumačenje te velike i namjerne štete koja nam je nanesena. Unatrag četri godine Ivan Jakovčić, Valter Drandić i Dino Kozlevac, tada svaki od njih u različitim ulogama (Jakovčić kao istarski župan, Drandić kao Predsjednik vatrogasne zajednice Istarske županije ali i gradonačelnik Pule, te Kozlevac kao glavni vatrogasni zapovjednik Istre ujedno i vlasnik privatne tvrtke za trgovanje vatrogasnom opremom koja je najviše trgovala upravo sa istarskim vatrogasnim društvima!!) odbacili su povoljni i od Vlade RH s čak 50% subvencionirani tzv. „Državni program nabavke vatrogasnih vozila Mercedes" za našu županiju i gradove, te su smislili i ostvarili novi i samo po njihovim riječima bolji, „Istarski program nabavke vatrogasnih vozila Iveco", iako po punim nabavnim cijenama, te su tako oštetili proračune Istarske županije i gradova za 40 milijuna kuna (koliko iznosi razlika u nabavnoj cijeni istog broja, istih tipskih vozila između Mercedesa i Iveca).

Nakon mojih javnih optužbi te provedene interpelacije o nabavci vatrogasnh vozila na sjednici Skupštine Istarske županije da su nam oni svojim postupcima napravili veliku štetu, te da su svojim nepromišljenim i nigdje u finincijskim i tehničkim pokazateljima dokazanim pozitivnim i korisnim radnjama izrade vlastitoga „Istarskog programa nabavke specijalnih vatrogasnih vozila Iveco", po punim nabavnim cijenama (bez subvencija države) oštetili naše proračune za preko 40 milijuna kuna, nisu do današnjeg dana građanima i stručnoj javnosti objasnili razloge svojih štetnih odluka, koje mi preskupo plaćamo danas i plaćati ćemo ih još puno slijedećih godina. Sve je ostalo samo mrtvo slovo na papiru!


Sve do današnjih dana i podizanja kaznene prijave protiv odgovornih osoba, inicirane vašim javnim istupima za vrlo slično, iako financijski daleko manje štetno nedjelo na državnoj razini. Stoga i molim vašu pomoć kako bi i „naši Iveco kamioni" završili tamo gdje se stručno može procijeniti krivnja odgovornih i nanesena nam šteta!

Inače zanimljivo je da su i sve izjave aktera o tome „poslu" u Zagrebu koje slušamo i čitamo ovih zadnjih dana po raznim medijima gotovo u riječ iste su kao i izjave aktera u „našem poslu" u Istri, unatrag tri godine!

Najjače su mi zazvučale Rončevićeve riječi koji je, valjda kao naš najveći stručnjak za vojnu tehniku, izjavio i slijedeće: „To je bio dobar posao za HV i upravo Iveco vojni kamioni ta su NAJspecijalnija vozila koja trebaju HV-u, dok vozila drugih marki uopće nisu usporediva sa njima", kao i njegove riječi obrane nakon prve ozbiljnije naznake podizanja kaznene prijave; „Ja ću biti prvi političar koji će na sudu završiti samo zato što sam poštivao zakon!?".

Dok su tri naša istarska mudraca prije tri godine izjavljivali slijedeće; Jakovčić - „ To je izvanredan posao za Istru, a izjave pojedinih vijećnika opozicije najobičnije su politikantstvo!", Drandić „ To su obična lupetanja, oni iz opozicije lažu i nemaju pojma o vatrogasnim vozilima, oni miješaju kruške i jabuke!" i na kraju jedan pravi, danas bi se to reklo „Rončevićevizam" od strane Dina Kozlevca „Ta Ivecova vozila RAĐENA SU SPECIJALNO ZA ISTRU i samo ona odgovaraju konfiguraciji našeg terena, što nikako nije slučaj sa drugim markama vozila!".

Najveći dio ovih mojih rečenica i informacije o toj velikoj šteti nanesenoj građanima Istre prilkom nabavke naših specijalnih kamiona - vatrogasnih vozila, specijalno za Istru, može vam potvrditi i vaš saborski kolega i aktualni predsjednički kandidat Damir Kajin, naravno ukoliko bude pri dobroj volji! Jer on uvijek zna sve! Barem o tome što se lošeg događa izvan Istre!

Iako kod nas nije drugačije, čak što više, kod nas je još lošije nego u drugim dijelovima RH!!!

Srdačan pozdrav i unaprijed zahvalan za vašu pomoć, stoji u pismu uz Radnićev potpis kao jednog 'od nekoliko milijuna naivnih građana RH'.

preneseno sa stranice: Barkun
paklenica na 14.08.2009 21:22:00
Komentari
#1 rifireman

na 16. kolovoza 2009 11:31
Istrijani imaju vozila u koja ne moraju dodatno ulagati, jer su sami vršili opremanje obzirom na svoje potrebe.
#2 sparky

na 16. kolovoza 2009 12:57
glupost je o tome prićat bez da se usporedi oprema s vozila, hidraulički alati lukas iz programa vlade koštaju cca 100 000,00 kn, a ako čete uzeti holmatro malo kvalitetniji i bolji može doći oko 300 000,00 kn tako i sva druga oprema (1 "C" cijev od 200,00 do 500,00 kn), a svakom vatrogascu i najmanje kvalitetnija oprema od osnovne puno znaći, tako da se trebaju usporedit ti parametri,a tek onda prozivat. Cool
#3 Dino

na 16. kolovoza 2009 13:09
Koje gluposti,

koliko vidim po web stranici JVP Rovinj je uzela 3 vozila, i placeni su cca milja eura, tj. 7 289 063kn.

A kad pogledate tip vozila, tj. Navalno, AC i Unimog, full opremljeni to je prosjecna cijena od negdje 2ipo milje kuna. Aj nađite mi koje vozilo iz programa vlade košta toliko, a sumnjam da su kvalitetnija od istarskih.
#4 PLAMEN

na 16. kolovoza 2009 14:13
"Istarska" vozila su kvalitetno napravljena!!!!!!!!!
Radija ih je Ziegler u Zagrebu i nemamo što dalje govorit!!!!

Slažen se sa rifireman-om da su ljudi naručili vozila i opremu u njima koja in treba a nisu za razliku od vozila iz programa Vlade dobili u vozilu ono što in je drugi naručija i stavija u popis opreme!!Cool
#5 Brq

na 17. kolovoza 2009 08:23
Neka neko da specifikacije vozila i cijene i odmah ćemo moći reći što ne štima. 7 milja za 3 vozila nije previše.

Dino kaže da je JVP Rovinj uzela 3 vozila, između čega i navalno a u tablici piše da je ukupna državna cijena gotovo 3,5 milijuna što je nemoguće jer samo navalno košta toliko.

Mislim da ovdje nije uračunata potpora države koju ionako svi plaćamo.
Ostavi komentar
Molimo logirajte se da ostavite komentar.
Ocjena
Samo korisnici mogu ocjeniti.

Molimo da se prijavite ili registrujete da bi ostavili Vašu ocjenu.

Još uvijek nije ocjenjeno.
Uvjeti objave:

UPOZORENJE
organizatorima
OBAVEZNO !
NATJECANJA
ZA 2026.
NASTUPI


1. Kup DVD-a
DUBROVÄŚAK LIJEVI


18. Kup Donje Mekušje
DVD D. MEKUĹ JE


24. Mem. "Kruno Modrić"
DVD LESKOVEC


12. Kup Grada Senja
DVD SENJ


26. Kup Grada NOVI MAROF
DVD N. Marof


16. Kup Sv. Florijan i 5. Memorijal "D. SREČIĆ"
DVD Ostrna


2. Memorijal "KOVAÄŚ - KOMAR"
DVD Vukosavljevica


7. KUP HREBINEC



ZADNJI OGLASI:
dbonin u 16:05:19
Motorna visokotla?na pumpa + visokotla?no vitlo ( el. namatanje ) - Motor 13K...
DVDIvanec u 11:58:44
[b]Dobrovoljno vatrogasno društvo Ivanec prodaje Magirus Deutz 192 D13 autoljest...
sasok413 u 20:31:49
Nadogradnja za vatrogasno vozilo za dvoosovinca pne-
umatski reflektor na krov...
wtomek u 21:38:36
DVD Farkaševac prodaje vatrogasno vozilo: Marka: TAM 130 T 11 Godina proizvodn...
Acivi u 10:56:49
[b]DVD Donji Kraljevec[/b] ima za prodaju [b]mehaničke ljestve, ispravno i o...