PULA - Padre Gabbiano (54) iz Petehi nedaleko Barbana prva je ovogodišnja žrtva na istarskim prometnicama.
On je zbog teških ozljeda zadobivenih u prometnoj nesreći, koja se u nedjelju oko 21.30 sati dogodila na cesti Loborika – Pula kod skretanja za Valturu odnosno Zračnu luku, u pulskoj bolnici preminuo oko 23 sata.
Padre Gabbiano je vozeći „Polo“ našičkih registarskih oznaka iz smjera Loborike prema Puli zbog prevelike brzine nije uspio savladati zavoj. Prešao je na suprotni kolnički trak, sletio na zemljanu površinu, prešao preko rubnika, srušio smjerkazni stup i još dva metalna stupa. Nakon toga se frontalno zabio u stablo.
Nesretnog vozača iz auta su izvukli vatrogasci JVP Pula, pa iako mu je liječnička pomoć brzo pružena, ozljede su ipak bile preteške. Istražni sudac nije izlazio na mjesto nesreće, no naložio je obdukciju tijela poginulog Gabbiana.
izvor: urple'>Regionaleexspress Lou na 04.01.2010 11:39:00
|